- Home
- »
- Our Products
- »
- Prayer Mats
Prayer Mats
Offering you a complete choice of products which include nabi (sonata platinum) prayer mat, shahanshah janawaz / mussalla/ prayer mats / prayer rugs / namazee - for muslims, safri janawaz, al makka namazee, al madina (chenab ) quality namazee and al madian (chenab) quality mussala.
Nabi (Sonata Platinum) Prayer Mat
Product Price: Rs 110 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Type | Padded |
| Material | Polyester |
| Size | 70x110 cm |
| Size (L x B) | 70x110 cm |
| Pattern | Embossed |
| Country of Origin | India |
| Weight | 750 g |
| Features | Washable |
| Color | Blue |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Shahanshah Janawaz / Mussalla/ Prayer Mats / Prayer Rugs / Namazee - For Muslims
Product Price: Rs 230 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | Velvet |
| Size | 70 by 110 cm |
| Brand | UTTAM UDHYOG Belgium |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Safri Janawaz
Product Price: Rs 110 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | Cotton |
| Color | Green |
| Packaging Type | Packet |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Al Makka Namazee
Product Price: Rs 415 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | Cotton |
| Language | Urdu |
| Color | Red |
| Usage/Application | Floor |
| Brand | Uttam Udyog |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Al Madina (Chenab ) Quality Namazee
Product Price: Rs 270 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 150 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Material | Cotton |
| Color | Red |
| Packaging Type | Polybag |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Al Madian (Chenab) Quality Mussala
Product Price: Rs 360 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Type | Padded |
| Material | Polyester |
| Size (L x B) | 70x110 cm |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Turkey |
| Features | Washable |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sultan (Sonata Simple) Janawaz
Product Price: Rs 105 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | Cotton |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | rectangle |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sultan (Sonata Simple) Namazee
Product Price: Rs 105 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Type | Padded |
| Material | Cotton |
| Packaging Type | Packet |
| Pattern | Printed |
| Size | 15 by 23 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Al Madina( Chenab) Qulaity Musalla
Product Price: Rs 360 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Type | Padded |
| Material | Polyester |
| Size (L x B) | 70x110 cm |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Turkey |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Nabi (Sonata Platinum) Prayer Mat
Product Price: Rs 110 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Type | Padded |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Safri Floor Janawaz
Product Price: Rs 120 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Type | Padded |
| Material | Velvet |
| Size | 70x110 cm |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | India |
| Weight | 750 g |
| Features | Washable |
Yes! I am InterestedRequest A Callback